Aktualności

Przestrzenie biurowe Poznańska

Przestrzeń biurowa przygotowana dla jednego z najemców-  firmy Peakside, firma typu private equity zarządzająca aktywami w imieniu inwestorów instytucjonalnych.

czytaj więcej

Sztuka nie może zniknąć. Wspieramy Muzeum Narodowe

W tych trudnych czasach w ramach Stowarzyszenia Przyjaciół M/N wspieramy Muzeum Narodowe. Miło nam poinformować, że zaadoptowaliśmy obraz Eugeniusza Zaka- Tancerz zachęcamy  po otwarciu przestrzeni Muzeum Narodowego dla odwiedzających, do obejrzenia tego wspaniałego dzieła jak również wielu innych ciekawych obrazów ze stałej kolekcji muzeum.

czytaj więcej

Poznańska 37 na Konferencji Konserwatorskiej

Kamienica po gruntownej i skomplikowanych pracach została wytypowana jako przykład udanej rewitalizacji budynku, który jest uznawany za perlę warszawskiej architektury eklektycznej.

czytaj więcej

Piec Mirona Białoszewskiego

Firma Icon, chcąc podtrzymać pamięć o poecie, który przez 13 lat mieszkał i tworzył w kamienicy przy ul. Poznańskiej 37, zamieściła tablice upamiętniającą lata twórczości poety na fasadzie budynku. Zabytkowy ale zdewastowany piec mieszczący się pierwotnie w mieszkaniu poety, po pieczołowitym odrestaurowaniu został umieszczony dla wszystkich mieszkańców Warszawy w centralnym miejscu budynku. Podziękowania należą się  pracowni architektonicznej FS&P Arcus,na której czele stoi Mariusz Ścisło – Prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich.Wielomiesięczne starania  doceniła  w liście  z podziękowaniami Prezes Fundacji im. Mirona Białoszewskiego Pani Wanda Chotomska. 

czytaj więcej